Çalışma Saatleri :
Hafta içi 10:00 - 18:00
Hafta Sonu yok

Laminate (Yaprak Şeklinde) Porselenler

Bu yöntemde klasik porselen kuronlardan farklı olarak dişten çok az mine dokusu kaldırılır. Bu sebeple yapılabilecek en konservatif ( koruyucu) tedavi şeklidir. Laminate Veneer çok ince olması metal içermemesi ve ışık geçirgenlik özellikleriyle gerçek dişlerden ayırt edilemeyecek kalitede memnun edici sonuçlar vermektedir.

İşlemin uygulanması çok basit olup kısa sürelidir. Öncelikle hastadan ölçü alınır ve laboratuvarda örnek bir model çalışması yapılır. Hasta dişler henüz kesilmeden bitiş aşamasını bu model üzerinde görmektedir.Daha sonra ağrısız bir işlem ile dişler prepare edilir.Ana ölçü alındıktan sonra geçici veneer yapıştırılır.Böylece dişlerin dış etkilerden korunması sağlanır.

Laboratuvarda son ölçüye göre model oluşturulur ve porselen laminalar hazırlanır. Özel bir teknikle ve yapıştırıcı resin adı verilen materyal ile dişlere yapıştırılır.Yapıştırma işlemi sonucunda laminaları dişten ayırmak mümkün değildir.Bu yüzden kırılmaya karşı çok dayanıklıdır.

Kimlere Lamine Yapılabilir;

  • Dişlerin şeklinden estetiğinden memnun olmayanlarda
  • Ön bölgedeki diş renklenmelerinde (Tetrasikli, çay kahve sigara)
  • Dişleri aralıklı olanlarda
  • Ön dişlerde büyük dolguları bulunan ve çürüğün dolgu ile doldurulması sonucu istenilen estetiğin yakalanamadığı durumlarda,
  • Ön dişleri kırık veya aşınmış olanlarda